Projekty

Zrealizowane projekty

Poniżej znajdziecie Państwo listę projektów zrealizowanych przez Stowarzyszenie Dwujęzyczna Polska.

Nazwa projektu: Podniesienie kompetencji językowych nauczycieli wychowania przedszkolnego poprzez nowe formy pracy z dziećmi”
Kwota: 8250 zł

Opis: Dofinansowanie dla przedszkola w Trąbkach Wielkich z grantu Fundacji Cemex na wychowanie w dwujęzyczności. Łączna liczba beneficjentów 258 osób ( dzieci w wieku od 3-6 lat oraz nauczyciele wychowawcy).

Nazwa projektu: Nowoczesne metody nauczania angielskiego w gwarancją sukcesów naszych przedszkolaków.
Kwota: 22 662,40 zł

Opis: Dofinansowanie na wychowanie w dwujęzyczności  dla Akademia Przedszkolaka w Kartuzach z grantu Polskich Sieci Elektroenergetycznych, konkurs ,,Wzmocnij swoje otoczenie”. W ramach projektu przedszkole zakupiło niezbędne pomoce dydaktyczne do  zabaw po angielsku oraz tablicę interaktywną.

Nazwa projektu: Innowacyjne metody nauki angielskiego w przedszkolach z użyciem sprzętu multimedialnego, gwarancją lepszego jutra dla gminy Choczewo.
Kwota: 20 000 zł

Opis: Dofinansowanie na zakup  pomocy dydaktycznych do wychowania w dwujęzyczności  oraz sprzętu multimedialnego dla przedszkoli publicznych w Gminie Choczewo w ramach konkursu ,,Wzmocnij Swoje Otoczenie”  Fundacji PSE ( Polskie Sieci Elektroenergetyczne).

Nazwa projektu: Dwujęzyczne wakacje małopolskich przedszkolaków.
Kwota: 99 000 zł

Opis: Projekt realizowany z funduszy urzędu marszałkowskiego woj. małopolskiego w roku 2020. Projekt skierowany do dzieci przebywających w przedszkolach w trakcie dyżuru wakacyjnego. Łączna ilość uczestników to 3000 dzieci i około 175 nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Nazwa projektu: Dwujęzyczne przedszkolaki
Kwota: 125 000 zł

Opis:  Projekt realizowany z funduszy urzędu marszałkowskiego woj. małopolskiego w roku 2021. Projekt skierowany do dzieci w wieku 2,5- 4 lata rozpoczynających naukę języka angielskiego w przedszkolu. Założenie projektu, to przygotowanie do wdrożenia systemowego w woj. małopolskim.

Nazwa projektu: Dwujęzyczność dla dużych i małych jako nowe szanse edukacyjne w mieście Bytom
Kwota: 185 000 zł

Opis:  Projekt realizowany w 16 bytomskich przedszkolach miejskich ze środków budżetu obywatelskiego na rok 2020.

Nazwa projektu: Dwujęzyczny przedszkolak. Pilotaż w mieście Tychy
Kwota: 99 000 zł

Opis: Projekt wdrożenia pilotażowego w mieście realizowany ze środków UM Tychy. W pilotażu uczestniczą 22 przedszkola miejskie, 785 dzieci.